Word Problem with Multiplication of Decimals Numbers

Word Problems with multiplication and division of decimal numbers worksheet. Angela bought 12 cups, 6 plates, and 6 bowls at the store.
The cups cost $2.25 apiece. The plates cost $5.75 apiece. The
bowls cost $3.00 apiece. How much does Angela have to pay
for all of them? Subscribe www.grade1to6.com now for just $6 a year


Download Now

Crocodao

for 750 plus FREE
Worksheets Click here

Save Time
Subscribe to www.grade1to6.com for
Just Rs 2000 year/ $25 a year and
Access 6000 plus Maths & English Worksheets.
Click here to Subscribe now

Click Here